Registreeru

Tellimine tasuta telefonil 800 5000

Hill’s Pet Nutrition kutsub omal algatusel tagasi valitud konservid koertele, milles võib olla liiga palju D vitamiini08.02.2019

Anname teada, et Hill’s on tagasi kutsunud valitud konservid koertele, milles võib olla liiga palju D vitamiini. Kuigi vitamiin D on koertele vajalik toitaine, siis selle suurendatud koguses tarbimine võib viia potentsiaalsete terviseriketeni, mis sõltuvad tarbitud D vitamiini kogusest ja kokkupuute kestusest, koerte sümptomid võivad olla oksendamine, söögiisu kadumine, janu suurenemine, kasvanud urineerimisvajadus, rohke süljeeritus ja kaalukaotus. Kui D vitamiini suurtes kogustes tarbida, on koertel oht tõsiste terviseprobleemide, sh neerufunktsioonide häire tekkeks. Loomaomanikud, kelle koer on tarbinud allolevas nimekirjas olevaid tooteid ja kelle loomal on mõni väljatoodud sümptomitest, peaksid ühendust võtma oma loomaarstiga. Enamikel juhutudel peaks loom täielikult taastuma peale nimetatud toidu söötmise lõpetamist.

EESTIS EI OLE ÜHTEGI KAHJULIKKU KONSERVI TURUSTATUD ning kõik laos olevad kahjustatud tooted on karantiinis. Küll aga ei saa Hill’si maaletooja Magnum Veterinaaria AS kontrollida välismaalt tellitud toodete levikut. Seega soovitame kõigil, kelle koer sööb lingil olevas nimekirjas olevat toitu, mis ei ole ostetud Eestist, selle toidu andmine lõpetada ning ühendust võtta oma loomaarstiga. 

Nimekiri kahjustatud toodetest on lingil: https://www.hillspet.com/productlist?fbclid=IwAR0FFYshoKqnC-XbrNOdjstphgZb4vLOlK-ucHCM4LFSWDmiTUOYqxKf74w

Magnum Veterinaaria AS

Laagri Ärimaja, Vae 16
Laagri, 76401 Harjumaa

Vaata kaardilt

Võta ühendust

Tel. +372 800 5000
Fax +372 650 1996

vettellimused@magnum.ee

Magnum

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kui jätkate veebilehe sirvimist või vajutate „Jah, nõustun“ ikooni, siis nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. Tutvuge ka meie küpsiste kasutamise eeskirjaga.