Registreeru

Tellimine tasuta telefonil 800 5000

Fluniksiinmeglumiini sisaldavate veterinaarravimite mürgisusest röövlindudele19.04.2023

Lugupeetud veterinaararst

Fluniksiinmeglumiini sisaldavate veterinaarravimite mürgisusest röövlindudele

Euroopa Liidu pädev asutus viis hiljuti läbi kohandatud riskianalüüsi, milles jõuti järeldusele, et olemasolevatele tõenditele tuginedes on vajalik fluniksiini sisaldavatele veterinaarravimitele rakendada riskijuhtimismeetmeid.

Nimetatud riski hindamine põhines ravimiohutuse järelevalvel ja hiljutistel publikatsioonidel, kus viidati raisakotkaste mürgistusele fluniksiinmeglumiiniga. Mürgistusi avastati mitmel linnul, kes olid söönud selliste veterinaarravimitega ravitud loomade rümpasid. Riski hindamise tulemusena soovitas veterinaarravimite vastastikuse tunnustamise ja detsentraliseeritud menetluste töörühm (CMDv) riskijuhtimismeetmena lisada fluniksiinmeglumiini sisaldavate veterinaarravimite ravimiinfodesse hoiatused seoses ohuga röövlindudele.

Järgnevalt teatame, et Eestis registreeritud veterinaarravimi Flunixin Norbrook, 50 mg/ml süstelahus hobustele, veistele ja sigadele (müügiloa nr 1591) ravimi omaduste kokkuvõtet (SPC) ja pakendi infolehte täiendati hiljuti järgmise teabega:

Ettevaatusabinõud

Ettevaatusabinõud kasutamisel loomadel

Fluniksiin on röövlindudele mürgine. Mitte manustada loomadele, kes võivad sattuda metsloomade toiduahelasse. Ravitud loomade surma või eutaneerimise korral tagada, et nende korjused ei oleks metsloomadele kättesaadavad.

FARMAKOLOOGILISED OMADUSED

Keskkonnaomadused

Fluniksiin on röövlindudele mürgine, kuid kokkupuude on tõenäoliselt väike ja seetõttu risk madal.

Kui soovite teatada Norbrooki ravimiga seotud kõrvalnähust, palun võtke ühendust loomaarstiga või saatke e-kiri Norbrooki Ravimiohutuse osakonda: phvdept@norbrook.co.uk.

Nordbrooki ametlik teavitus

8fc3bd0cfa.communication-final-ee.pdf

Võta ühendust

Tel. +372 800 5000
Fax +372 650 1996

vettellimused@magnum.ee

Magnum

Kasutame oma veebilehel vaid vajalikke küpsiseid. Meie veebilehe edasi kasutamisega nõustute küpsiste kasutamisega. Veebibrauseri seadete alt on Teil alati võimalik küpsiste kasutamist hallata ja neid kustutada. Rohkem infot leiate meie küpsiste kasutamise tingimuste alt.